Jacek Braciak poprosi Buzek o rękę?! Co za wieści!

Reklama

Według najnowszych doniesień prasy Jacek Braciak (50 l.) i Agata Buzek (42 l.) są w trakcie podejmowania ważnych decyzji. Czyżby planowali wspólną przyszłość jako mąż i żona?

 

Przedostatni wtorek lutego, wieczór. Do krakowskiego Kina pod Baranami wchodzą Agata Buzek i Jacek Braciak - odtwórcy głównych ról w filmie "Córka trenera", który tego dnia ma być zaprezentowany widzom na przedpremierowym pokazie.

Wizyta w Krakowie, gdzie rok wcześniej kręcony był film, jest dla aktorskiej pary nie tylko zawodowym obowiązkiem, ale też okazją, by po prostu spędzić ze sobą cały dzień i odwiedzić ukochane miejsca. Kilka miesięcy temu to właśnie tu podjęli decyzję o zamieszkaniu razem.

"Jacek zaproponował Agacie, by wprowadziła się do niego, a ona bez wahania się zgodziła. Była już wtedy pewna swoich uczuć do niego" - mówi w rozmowie z "Życiem na Gorąco" znajoma pani Agaty. - "Długo trwało, zanim mu zaufała i dostrzegła w nim mężczyznę, który może dać jej szczęście".

Poznali się dawno temu. Na uroczystej prezentacji wszystkich kandydatów do Polskich Nagród Filmowych w marcu 2003 r. Oboje byli wówczas po raz pierwszy nominowani do Orłów - ona za drugoplanową rolę kobiecą w "Zemście" Andrzeja Wajdy, on za kreację drugoplanową męską w "Edim" Piotra Trzaskalskiego.

Po uroczystej gali pani Agata jako pierwsza pogratulowała zwycięstwa starszemu od niej o 8 lat koledze, zamienili ze sobą kilka zdań, po czym ich drogi się rozeszły Po raz drugi spotkali się na Gali Orłów w 2017 roku. Znów nominowani byli do nagród za kreacje drugoplanowe.

Tym razem oboje przegrali walkę o upragnioną statuetkę, co paradoksalnie, bardzo ich do siebie zbliżyło. Podczas bankietu w Teatrze Polskim spędzili razem cały wieczór. Agata promieniała, a Jacek nie mógł oderwać od niej oczu. Podobno już wtedy zachwycił się nią i stracił dla niej głowę.

Ona też bardzo go polubiła. Nic jednak nie wskazywało na to, że kiedyś zostaną parą. On był w związku - z pierwszego małżeństwa z Iloną Braciak ma dwie córki Zofię i Jadwigę, z Mają Hirsch - Marysię - a Agata Buzek była przecież mężatką.

"Oboje mamy pewność, że chcemy być ze sobą do końca życia" - twierdziła w wywiadzie, pytana o męża.

Kilka miesięcy po tej deklaracji jej małżeństwo legło w gruzach. Kiedy na początku ubiegłego roku Łukasz Grzegorzek zaproponował Jackowi Braciakowi główną rolę w "Córce trenera", aktor wyznał reżyserowi, że marzy, by jego partnerką była Agata Buzek.

Wiedział już wtedy, że aktorka, do której od wielu miesięcy skrycie wzdychał, wyprowadziła się z domu i zamierza rozwieść się z mężem po 12 latach wspólnego życia... On też miał za sobą kilka miłosnych porażek. Wszystkie próby ułożenia sobie życia u boku jakiejś kobiety, które podjął po rozstaniu z Mają Hirsch (41 l.), kończyły się po kilku randkach.

Chciał pracować z Agatą, bo wiedział, że podczas realizacji filmu spędzą ze sobą dużo czasu i będą mieli wiele okazji, by się do siebie zbliżyć. Nie mylił się. Zanim na planie "Córki trenera" padł ostatni klaps, Agata Buzek i Jacek Braciak byli już parą.

"Podobają mi się kobiety o nieoczywistej urodzie, ciekawej osobowości... Kobiety, które są zagadką" - wyznał niedawno i, choć nie potwierdził, że ma na myśli panią Agatę, wszyscy jego znajomi domyślili się, że to o niej mówi.

Od kilku miesięcy nie ukrywa już, że dzięki niej jest szczęśliwy. To, że wreszcie osiągnął w życiu prywatnym spokój i harmonię, o których marzył od chwili rozstania z Mają Hirsch, zdradził w programie Kuby Wojewódzkiego.

"Tak, jestem zajęty" - powiedział, gdy dziennikarz wprost zapytał go, czy to prawda, że nie jest już singlem. 

Dla Agaty Buzek wejście w nowy związek nie było łatwe. Po rozstaniu z mężem i wyprowadzce z ich podwarszawskiego domu postanowiła skupić się na karierze. Dziś jest niemal pewna, że w osobie pana Jacka spotkała mężczyznę swojego życia.

 

Pod koniec ubiegłego roku przedstawiła go mamie. Zabrała ją na uroczystą premierę filmu "Kler", rola w którym przyniosła Jackowi Braciakowi kolejną nominację do Orła. Od tamtej pory Ludgarda Buzek (83 l.) jest częstym gościem na Saskiej Kępie, gdzie pani Agata mieszka z ukochanym. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce bawić się będzie na ich weselu.

"Jacek nie zamierza zbyt długo zwlekać z oświadczynami. Niewykluczone, że w pierwszy dzień wiosny poprosi Agatę o to, by została jego żoną" - zdradza tygodnikowi znajoma aktorskiej pary.

Autor: 
----------------
Źródło: 
Pomponik
Dział: 

Reklama